Marcopolo, Angola’ya biyogüvenlik çözümüne sahip 130 kentiçi otobüsü ihraç etti

0
770
marcopolo-Asperbras_frente
Marcopolo, Angola’ya biyogüvenlik çözümüne sahip 130 kentiçi otobüsü ihraç etti.

Marcopolo tarafından öncü bir şekilde geliştirilen biyogüvenlik çözümleri uluslararası pazarlardaki müşteriler de dahil olmak üzere giderek daha çok kabul görüyor. Angola, Brezilyalı üreticinin Marcopolo BioSafe’in sürücüler ve biletçiler için koruyucu bariyerleri ile donatılan otobüslerini satın alan ilk Afrika ülkesi oldu. Kit, yolcuların biyolojik güvenliğini teşvik eden, dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde güvenli hareketliliği sağlayan çözümleri ve ürünleri bir araya getiren bir platform olan Marcopolo BioSafe tarafından tasarlanan girişimlerden biri. Asperbras tarafından Kentsel Hareketlilik Programı için alınan ve elektronik bilet sistemi, uydu üzerinden coğrafi referans, filo bakımı ve takibi ve operasyon yönetimi gibi kentsel ulaşım sistemindeki en son teknolojilerle donatılmış en son nesil araçlar ülkenin ulaşımına katkıda bulunacak.

marcopolo-Asperbras-motorista
Koruyucu kit ile donatılan araçlar ülkede toplu taşımada kullanılacak

Marcopolo Stratejiler ve Uluslararası İş Direktörü André Armaganijan, konuyla ilgili olarak “Bu, yolcuların ve kullanıcıların yeni güvenlik, gönenç ve sağlık standartlarının yeni bir parametre olarak benimseneceğini gösteren Afrika pazarındaki ilk Marcopolo BioSafe çözümleri anlaşmasıdır.” dedi.

Farklı gövdelere çabuk bir şekilde yerleştirilebilen esnek ve modüler çözüm, çalışanların konuşma, öksürme veya hapşırma sırasında havaya saçılan damlacıklarla temas etmelerini önemli ölçüde azaltarak COVID-19 ile enfekte olma olasılığını azaltıyor.

Volkswagen şasisi üzerine üretilen 10,5 metrelik 130 adet Marcopolo Torino otobüs, iklimlendirme sistemi ve 29 adet City model koltuk ile donatılıyor. Marcopolo ve Asperbras arasındaki ortaklık her iki markanın Angola pazarındaki önderliklerini pekiştiriyor. Son üç yılda Marcopolo ve Asperbras, Angola pazarına sundukları 600 adet otobüs ile ülkedeki kentiçi toplu taşımacılığı daha da güçlendirdiler.

marcopolo-Asperbras-ateral-porta-aberta
Volkswagen şasisi üzerine üretilen 10,5 metrelik 130 adet Marcopolo Torino otobüs, iklimlendirme sistemi ve 29 adet City model koltuk ile donatılıyor.

Yabancı pazar için BioSafe çözümleri

Angola’ya ihraç edilen 130 Torino otobüs Marcopolo BioSafe çözümlerine sahip üçüncü araç teslimatı oldu. İlk teslimat haziran ayında Arjantin’de ortamın dezenfeksiyonu için tuvalette ultraviole ışık, antibakteriyel perdeler, antibakteriyel koltuk örtüleri ve hem alt hem de üst katta el dezenfektanları ile donatılan Paradiso 1800 çift katlı otobüs ile gerçekleştirildi. İkinci teslimatta Şilili işletmeçi Andimar, tuvalette dezenfeksiyon için UV-C ışığın yanı sıra koltuklar arasında ve koridorda antimikrobiyal perdeler ile donatılan 13 adet Paradiso New G7 1800 çift katlı otobüsü filosuna kattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here