Leyland Trucks, 200 bininci DAF LF’yi üretti

0
62
200000th-LF-built-at-Leyland-Trucks
Leyland Trucks’ın ürettiği 200 bininci LF, İngiliz taşımacılık şirketine teslim edilen 7.5 tonluk LF City 170 kamyon idi.

Leyland Trucks, 200 bininci DAF LF kamyonun üretimini kutladı. Önemli kilometre taşına, tüm DAF LF kamyonların yanı sıra özellikle sağdan direksiyonlu pazarlar için DAF CF ve XF ticari taşıtları üreten İngiltere’deki birinci sınıf tesis ulaştı.

200 bininci kamyon olan 7.5 tonluk LF City 170 kamyon, Blackpool merkezli İngiliz taşımacılık operatörü EVTS’ye teslim edildi. Uzun zamandır DAF müşterisi olan EVTS, 30’dan fazla araç ve 50 treylerden oluşan bir filo ile İngiltere genelinde ertesi gün ve gece palet teslimatlarında uzmanlaşmış bir firma. Kilometre taşı araç, iki adet daha 7.5 tonluk LF City’yi, iki CF çekiciyi ve Super Space Cab kabine sahip dört XF çekiciyi kapsayan 9 kamyonluk bir siparişin parçası.

Kentiçi palet dağıtımı

200 bininci LF, kuzey batı İngiltere’de kentiçinde palet dağıtımı için kullanılacak. En yüksek verimlilik için kamyon 127 kW / 170 beygir güç üreten PACCAR PX-4 motor ile donatılıyor. Kamyonda Leyland Trucks tarafından tasarlanan ve özel üretim hattında üretilen PACCAR tenteli kasa bulunuyor.

Başarılı kentiçi dağıtım kamyonu

7.5’ten 19 tona kadar Azami Yüklü Ağırlık ile LF serisi geniş bir uygulama alanına sesleniyor. Başarılı bir kentiçi dağıtım kamyonu olarak kabil edilen LF serisi; yüksek manevra yeteneği, çevik kullanım, geniş kabin ve üstyapıcılar için büyük esneklik sunan şasi gibi özelliklere sahip.

01-200000th-LF-built-at-Leyland-Trucks
200 bininci LF, kuzey batı İngiltere’de kentiçinde palet dağıtımı için kullanılacak. En yüksek verimlilik için kamyon 127 kW / 170 beygir güç üreten PACCAR PX-4 motor ile donatılıyor.

LF ürün teklifi

Leyland Trucks, ilk LF kamyonu 2001 yılında üretim hattından çıkardı. O tarihten bu yana DAF’ın büyük beğeni toplayan dağıtım kamyonu, 2002 yılında Uluslararası Yılın Kamyonu ödülünün yanı sıra Birleşik Krallık’ta sonuncusu 2019’da olmak üzere çok sayıda Yılın Filo Kamyonu unvanına layık görüldü. Bugün LF ürün teklifi, 150 ile 320 beygir arası motor gücü seviyesini, manuel ve otomatikleştirilmiş şanzıman seçeneklerini, gündüz, uzatılmış gündüz ve yataklı kabin sürümlerini ve çok çeşitli dingil mesafelerini içeriyor.

Önemli dönüm noktası

Leyland Trucks Genel Müdürü Brennan Gourdie, konuyla ilgili olarak “Sadece LF ürün serisinde değil, Leyland Trucks’ın da tarihindeki bu önemli dönüm noktasına ulaştığımız için elbette gurur duyuyoruz. Kilometre taşı, kamyonun kendi mükemmel özelliklerini temsil ediyor ve  aynı zamanda bin adanmış çalışanımızın her gün dünya çapındaki müşterilerimize sunduğu endüstri önderi kalitenin bir yansımasını sunuyor.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here