İran taşımalarında yaşanan sorunlar masaya yatırıldı

0
63
iran-tasimalarinda-karsilasilan-sorunlar-ilgili-bakanliklarimizla-gerceklestirilen-kapsamli-istisare-toplantisinda-masaya-yatirildi
İran taşımalarında karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik UND'nin girişimlerine destek mahiyetinde gerçekleştirilen istişare toplantısında, taşımacıların yaşadıkları tüm sorunlar bütün detaylarıyla masaya yatırıldı.

Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın İran’a gerçekleştirmesi planlanan resmî ziyaret vesilesiyle, 12 Mart 2021 tarihinde Ticaret Bakanlığı’nın ev sahipliğinde ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın katılım ve katkılarıyla çevrimiçi bir toplantı gerçekleştirildi.

İran taşımalarında karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik UND‘nin girişimlerine destek mahiyetinde gerçekleştirilen istişare toplantısında, taşımacıların yaşadıkları tüm sorunlar bütün detaylarıyla masaya yatırıldı.

UND‘nin konuya ilişkin gerçekleştirdiği istatistiksel analizler ve taşımacılardan alınan bilgileri içeren kapsamlı sunum ile katkı verdiği toplantıda, İran’da Türk taşımacılara yönelik ayrımcı uygulama ve ücretlerin bu ülkeye ve bölgeye yönelik ihracatımıza olumsuz etkileri Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı temsilcileri, Urumiye Ticaret Müşaviri ve İran taşımalarının gerçekleştiği sınırlardaki gümrük bölge müdürleri tarafından geniş bir perspektifte değerlendirildi.

Toplantıya, Ticaret Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Osman Nuri Beyhan başkanlık ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı heyetine Genel Müdür Yardımcısı Haydar Ufuk Kale başkanlık etti.

UND heyeti ise UND Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Arslan’ın başkanlığında İcra Kurulu Başkanı Alper Özel, Genel Koordinatör Nejla Albayrak, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Evren Bingöl, İcra Kurulu Üyesi Alpdoğan Kahraman, Uzman Berkalp Kaya ve Gürbulak Bölge Temsilcisi Bayram Atalay’dan oluştu.

UND, sektörün acil çözüme ihtiyaç duyulan kritik sorunlarına dikkatle yaklaşan ve ortak ulusal bir irade ile kamu-özel sektör diyaloğunun en güzel örneklerinden birinin daha sergilendiği istişare toplantısının gerçekleşmesine katkı sağlayan tüm kurumlara ve değerli temsilcilerine, sektör ve kendi adına şükranlarını sundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here