İngiltere sınırında mahsur kalan Türk sürücü İngiliz basınının dikkatini çekti

0
28
und-ingiltere-sinirinda-mahsur-kalan-turk-soforu-ingiliz-basininin-dikkatini-cekti-8
İngiltere'de Koronavirüsün mutasyona uğramış yeni bir türünün tespit edilmesi sebebiyle Fransa 20 Aralık’ta İngiltere sınırını kapattı ve bunun ardından binlerce TIR Dover kentinde mahsur kaldı.

İngiltere’de Koronavirüsün mutasyona uğramış yeni bir türünün tespit edilmesi sebebiyle Fransa 20 Aralık’ta İngiltere sınırını kapattı ve bunun ardından binlerce TIR Dover kentinde mahsur kaldı.

Fransa’nın aldığı karar nedeniyle Dover Limanı’na çıkan kara yolunda TIR kuyrukları oluşmaya başladığı 5 bine yakın tırın bölgede olduğu belirtildi.

İki ülke arasında yapılan görüşmeler sonrasında varılan mutabakatta, İngiltere’den Fransa’ya taşımacılık yapmak isteyenlere, seyahat öncesi son 72 saat içinde Kovid-19 testi yaptırma zorunluluğu getirildi. Fakat bölgedeki test işlemlerinin uzun sürmesi nedeniyle Avrupa’nın dört bir yanından binlerce sürücü günlerdir İngiltere’de mahsur kalmış durumda, yaşanan beklemeler nedeniyle polis ve sürücüler arasında zaman zaman gerginlikler yaşandı.

und-ingiltere-sinirinda-mahsur-kalan-turk-soforu-ingiliz-basininin-dikkatini-cekti-7
UND Mersin üyelerinden Köknar Taşımacılık İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ait TIR’ı kullanan Muhittin Köylü’nün kurduğu yemek masasına konuk olan muhabirler yaptıkları haberde Türk şoförün pratikliğine vurgu yaparken masadaki yiyeceklere ve sürücünün misafirperverliğine de dikkat çekildi.

İngiliz medyası sınırda mahsur kalan Türk kamyon sürücüsünü manşetine taşıdı

Fransa’ya geçmek için Dover kentinde bekleyen TIR’ları haber yapmak için bölgede bulunan İngiliz basını bir Türk TIR sürücüsünü manşete taşıdı. UND Mersin üyelerinden Köknar Taşımacılık İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ye ait TIR’ı kullanan Muhittin Köylü’nün kurduğu yemek masasına konuk olan muhabirler yaptıkları haberde Türk şoförün pratikliğine vurgu yaparken masadaki yiyeceklere ve sürücünün misafirperverliğine de dikkat çekildi.

UND, günlerdir İngiltere- Fransa sınırında bekleyen tüm sürücülere bu cefakar tutumlarından ve Türkiye’yi gururla temsil etmelerinden dolayı sektör adına teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here