Gürsel Turizm’e Otokar Sultan

1
2716
Renault Trucks


Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, tasarım ve teknik özellikleri ile Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde de tercih edilen otobüsü Sultan’ın teslimatlarında hız kesmiyor. Geçtiğimiz mayıs ayında 2017 yılının en büyük küçük otobüs teslimatını gerçekleştiren Otokar, personel ve öğrenci taşımacılığında 40 yıldır hizmet veren Gürsel Turizm filosuna 20 adet Sultan Comfort teslim etti.

Gürsel Turizm‘in 7 Haziran tarihinde Kartal’daki tesislerinde gerçekleştirilen teslimat törenine Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, İç Pazar Ticari Araçlar Satış Direktörü Murat Tokatlı, satışı gerçekleştiren Otokar bayisi Çavuşoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kerim Civelek, Genel Müdür Rüştü Başargan ve Satış Müdürü Fatih Demirel ile Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant, Yönetim Kurulu Üyesi Hürer Gündüz, Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Birant ve Şirket Araçları Müdürü Umut Demircan katıldı.

Araçlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz

Teslimat töreninde Gürsel Turizm ile uzun yıllardır sürdürülen güçlü işbirliğinin, büyük bir teslimat ile devam etmesinden dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, “Tasarımından teknik özelliklerine kadar her ayrıntısıyla büyük beğeni toplayan Sultan ile her gün milyonlarca yolcu işine, evine, okuluna, sevdiklerine güvenle ulaşıyor. Sultan Comfort, bizim piyasada 27 kişilik otobüs sınıfının en üst seviyesindeki aracımız. Hem turizmde hem de şehiriçi taşımacılığında kullanılan bir aracımız. Artık Gürsel Turizm’e işveren firmalar da çalışanlarının daha rahat ve güvenli seyahat etmeleri için daha kaliteli araçları tercih ediyorlar. Elde ettiğimiz başarıyı uzun yıllar sürdürmek, kullanıcılarımızın beklentilerini karşılamak, yeni nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için Ar-Ge yatırımına ve araçlarımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Gelişmiş ulaşım çözümleri, deneyimli kadrosu ile her gün beş binin üzerinde aracı ile hizmet veren Gürsel Turizm’in bir kez daha Otokar’ı tercih etmesinden büyük bir mutluluk duyduk. Yeni Sultan Comfort’un Gürsel Turizm’e hayırlı olmasını dileriz.” dedi.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül (ortada), Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant (solda) ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Birant (sağda) basın mensuplarının sorularını da yanıtlandırdılar.

Kaliteli ve konforlu araçlarla pazar büyüyecek

2017 yılının durağan geçen ilk yarısı sonrası yatırımların ivme kazanmasının pazara hareket getirdiğine dikkat çeken Basri Akgül, Gürsel Turizm’in yaptığı bu büyük yatırımın da bunun bir örneği olduğunu vurguladı. Hiç kimsenin yatırım yapmaktan kaçınmadığı, herkesin işini yürütmek için en iyiyi yapmaya, farklı olmaya ve rakiplerine göre fark yaratmaya çalıştığı, herkesin umut içinde olduğu bir dönemde çalışmalarına süratle devam ettiklerini kaydeden Basri Akgül, kaliteli ve konforlu araçlara talebin artmasıyla birlikte pazarın daha da büyüyeceğine inandıklarını ifade etti.

Yatırımlarımıza hiç durmadan devam ediyoruz

Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Birant ise şunları kaydetti: “Otokar ile uzun yıllara dayanan bir işbirliğimiz var. Bizim için Otokar’ın ürettiği araçlar çok değerli. Otokar, Ar-Ge gücü, ürettiği güçlü ve dayanıklı araçlarıyla kullanıcısına en çok artıyı sunan şirket. Bununla ilgili aklımızda en ufak bir soru işareti yok. Satış sonrasında da olağanüstü destekleri var. Biz ‘Ekonomi çok iyi gitmiyor’ denilen her yıl yatırıma devam ettik. Bu yıl da yatırıma devam ediyoruz. Filomuza 2017 yılında her sınıftan yaklaşık 150 araç dahil ettik. Önümüzdeki dönemde yeni yatırım fırsatları bulmayı ümit ediyoruz. Bu konuda kendimize güveniyoruz.

Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant, sorumuz üzerine bu yatırımı hem filonun yaş ortalamasını düşürmek hem de araçlarını belediyenin yeni düzenlemelerine uyumlu hale getirmek adına yaptıklarını belirterek, böylece filolarında bulunan araçların yaş ortalamasının 1.5 yıla indiğini ifade etti.

Otokar Sultan Comfort

Küçük otobüs pazarının önderi Sultan ailesinin üyesi Sultan Comfort, çevreci ve yakıt ekonomisi sunan 106 kW’lik güçlü Cummins motoru ve altı ileri oranlı vites sistemiyle her türlü yol koşulunda yüksek performans sunuyor. Sultan Comfort, tam kuru havalı ABS fren sistemi ve ön ve arka disk frenleri ile güvenli bir şekilde duruyor.

Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant, Yönetim Kurulu Üyesi Hürer Gündüz ve Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Birant’a bir plaket takdim etti.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz