DKV’den İspanya’da önemli işbirliği

0
305
DKV, İspanyol VAT Services'in yüzde 25 hissesini satın aldı.
DKV, İspanyol VAT Services'in yüzde 25 hissesini satın aldı.

DKV, nakliyecilere otoyol ve yakıt ödemeleri ile vergi iadesi hizmeti veren İspanyol VAT Services şirketi hisselerinin yüzde 25’ini satın aldı. İspanya’nın alanında önde gelen şirketi VAT Services, nakliyecilere toplam 42 ülkede 56 bin benzin istasyonuna erişim sağlıyor.

Avrupa’da nakitsiz yol yardım hizmeti pazarında önder olan DKV Euro Service, İspanya’da önemli bir ortaklık gerçekleştirdi. İspanyollar için uluslararası otoyol geçiş ve yakıt ödemeleri ile KDV iadesi hizmetleri sunan ve bu alanda İspanya pazarının lideri olan Spanish VAT Services şirketinin hisselerinin yüzde 25’i DKV tarafından satın alındı.

Satın alma anlaşması İspanya’nın başkenti Madrid’de imzalandı. Geçen yılki cirosu 200 milyon Euro olan VAT Services şirketinin 1.500’ün üstünde aktif müşterisi ve dünya çapında kullanılan 36 bin geçiş kutusu bulunuyor. Şirketin yüzde 57 çoğunluk hissesi ise Alfaro ailesinde kaldı.

Kurulan ortaklıkla ilgili olarak DKV CEO’su Marco van Kalleveen, “VAT Services ile bu stratejik yatırımı yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Birlikte büyüyeceğiz.” dedi.

VAT Services Genel Müdürü Carlos Alfaro ise, “DKV’nin VAT Services’e katılmasıyla ürün portföyümüzün pazarlamasında güçlü bir artış ivmesi bekliyoruz. Bu da şirketimizin İberya yarımadasındaki büyümesine önemli bir katkı yapacak.” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here