Daimler Truck, Hindistan’da İnovasyon Merkezi’ni açtı

0
677
Bharat-Benz
Daimler Truck'ın Almanya dışındaki en büyük inovasyon ve geliştirme merkezlerinden biri olan Daimler Truck Innovation Center India (DTICI) Bangalore Hindistan'da açıldı.
Renault Trucks
Volvo Trucks
Ford Trucks

Dünyanın önde gelen ticari araç üreticilerinden Daimler Truck Holding AG (“Daimler Truck”), Hindistan’ın Bangalore kentinde ürün mühendisliği ve BT merkezi Daimler Truck Innovation Center India‘yı (DTICI) hizmete açtı. DTICI ile Daimler Truck, gelecekte küresel ürün portföyü için ölçeklenebilir yeniliklerin yaratılacağı, şirkete ait yeni bir kuluçka merkezi yaratıyor. DTICI, dünya çapındaki tüm Daimler Truck markaları için rekabet avantajları sağlayan yenilikçi ürünler geliştirmek için Hindistan’ın çok kapsamlı mühendislik ve BT yetenek havuzundan yararlanıyor. DTICI, ayrıca Kuzey Amerika, Japonya ve Almanya ile entegre bir araştırma ve geliştirme ağının parçası olarak küresel mühendislik sağlayıcısı olarak işlev görüyor.

Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Üyesi ve Kamyon Teknolojisi Başkanı Dr. Andreas Gorbach, şunları söyledi: “Sektörümüzün dönüşümü çok büyük bir mücadele ve aynı zamanda büyük bir fırsat: Bize kamyonun kendisini yeniden düşünme şansı veriyor. CO2 nötr tahrikler geliştirerek ve kamyonu yazılım tabanlı bir cihaza dönüştürerek yaptığımız da tam olarak bu. DTICI ile birlikte her iki alanda da gelişme hızımızı artırabiliyoruz. Özellikle kapsamlı yazılım uzmanlığı, akıllı bir Kamyon İşletim Sistemi’ne doğru hızla ilerlememize yardımcı olacak. Bu, aracın çalışma süresini artırarak, yenilik döngülerini azaltarak ve operasyonel verimliliklerini artırarak müşterilerimizin işlerini daha başarılı hale getirebilir.

DTICI, Daimler Truck‘ın Mercedes-Benz AG‘den (eski Daimler AG) ayrılmasıyla Mercedes-Benz Araştırma ve Geliştirme Hindistan’dan (MBRDI) ortaya çıktı. DTICI, Daimler Truck’ın Mercedes-Benz, Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses, FUSO, Bharat Benz ve Setra da dahil olmak üzere tüm iş birimlerini ve markalarını güçlendirmek için araştırma, ürün mühendisliği ve BT yeteneklerini araştıracak.

İnovasyon Merkezi’ndeki Mühendislik Ekibi, çeşitli konulara odaklanacak: araç mühendisliği, elektronik kontrol üniteleri için yazılım geliştirme, bilgisayar destekli mühendislik (CAE), bilgisayar destekli tasarım (CAD), karmaşık mühendislik araçları ve yöntemleri kullanarak BT programlama. Son teknoloji ürünü yazılım araçları ve laboratuvarları ile donatılmış bu merkez; bağlantı, siber güvenlik, büyük veri ve gelişmiş analitik, sistem entegrasyonu ve elektriklendirme konuları üzerinde çalışacak. Tasarım ekibi, Daimler Truck’ın kapsamlı araç yelpazesinde iç ve dış tasarımı yeniden tanımlamak için sınıfındaki en iyi ürünleri geliştirmeye odaklanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here