DAF Trucks, Ürdün’de 500’üncü kamyonun teslimatını gerçekleştirdi

2
1492

DAF, Ürdün’de 500’üncü kamyonun teslimatını gerçekleştirdi. Eindhoven merkezli kamyon üreticisinin Ürdün pazarına 2014’te girdiği düşünülürse bu bir dönüm noktasından çok daha fazlasını temsil ediyor. DAF CF85 4×2 Euro3 çekicinin teslimatı, Hollandalı kamyon üreticisi DAF Trucks’ın yüzde 25’in üzerinde payla pazar önderi haline geldiği Ürdün’deki konumu açısından da iyi bir gösterge.

Teslim edilen 500’üncü kamyon, merkezi Amman’da bulunan Euro Shipping Services (ESS) tarafından verilen 50 kamyonluk siparişin bir parçası. ESS; nakliye, navlun sevkiyatı, konteyner kargo, genel kargo, hava taşımacılığı ve depolama alanlarında uzman olan büyük bir intermodal taşımacılık şirketi.

DAF‘tan alınan 50 kamyonla birlikte ESS, Ürdün’de artan nakliye talebini karşılayacak konuma gelmeyi amaçlıyor. ESS‘nin sahipleri Issam Sacca ve Mahmoud Omran, CF85 alma nedenlerini şöyle açıkladılar: “DAF’lar özellikle yakıt tüketimi açısından son derece verimli ve Toplam Sahip Olma Maliyeti’nin bu kadar uygun olmasının sebeplerinden biri de bu. Ayrıca güvenlik, güvenilirlik ve dayanıklılık açısından da DAF CF, 90 araçlık filomuza düşünmeden katmak istediğimiz bir kamyondu. Buna ek olarak, yerel DAF bayisi olan Manaseer tarafından sağlanan satış sonrası destek ve ekstra hizmetlere olan güvenimiz de tam.

Ortadoğu gibi “zorlu arazi” şartlarına sahip bölgeler için DAF kamyonlar, standart özelliklerin yanı sıra ağır hizmet tipi aktarma organları, güçlendirilmiş tekerlek yuvası, büyük boy soğutma sistemi ve özel olarak uyarlanmış hava girişiyle donatılıyor.

DAF Trucks Satış Operasyonları Genel Müdürü Michiel Kuijs, konuyla ilgili şunları söyledi: “Ürdün gibi ülkelerde sürüş koşulları çok zorlayıcı olabildiği için kamyonlarımızda buna uygun düzenlemeler yapıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm işletmecilere aynı DAF deneyimini sunuyoruz. Bu da mümkün olan en düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti’yle azami çalışma süresi ve düşük bakım maliyetleri. Dört yıl içinde Ürdün pazarının önderi olmamızın elbette bir sebebi var. 16 ton ve üzerindeki kamyon pazarında yaklaşık 600 araç bulunuyor ve DAF bu pazarda yüzde 25’in üzerinde paya sahip.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here