DAF, Avrupa’da EcoDrive+ Eğitimi’nin sunumunu genişletti

0
107
DAF_expands_roll-out_of_EcoDrive+_Training_in_Europe
DAF EcoDrive+ Eğitim programı, yakında tüm Avrupa'da erişilebilir olacak. Eğitimde yer alan sürücüler için sunulan avantajlar arasında daha verimli sürüş ve daha yüksek seviyede iş memnuniyeti yer alıyor.

DAF, EcoDrive+ Eğitimi‘ni Avrupa çapında sunuyor. Etkileşimli eğitim programı, yeni DAF kamyonların sürücülerine araçtaki sistemlerden en iyi şekilde nasıl yararlanacaklarını öğretiyor. Sonuç:, yakıt tüketiminde önemli bir azalma, daha düşük bakım maliyetleri ve mutlu sürücüler.

Yeni bir DAF LF, CF veya XF‘nin teslimatı, her zaman aracın özellikleri hakkında kapsamlı bir açıklamayla yapılıyor. Her şey açıklandıktan ve anahtarlar teslim edildikten sonra sürücü, DAF EcoDrive+ Eğitim programı için bir kupon da alıyor. Bu kupon altı ay boyunca geçerli ve sürücü bunu kendi kamyonunda yoğun bire bir eğitim oturumuna katılmak için kullanabiliyor. Eğitim, DAF tarafından eğitilmiş ve sertifika verilmiş bir eğitmen tarafından sağlanıyor.

Her damla dizelden azami performans

DAF Driver Academy‘den Pascal Hochstenbach şöyle açıkladı: “Her yeni DAF kamyonunda, daha verimli, daha güvenli ve rahat bir sürüş sağlayan birden fazla sistem bulunuyor. Bu sistemlerin bazıları isteğe bağlıdır. Yalnızca bunları nasıl kullanacağınızı bildiğinizde her damla dizelden maksimum performans elde edebilirsiniz.

Daha az aşınma ve yıpranma

Motor freninin ve uyarlanabilir hız sabitleyici gibi sistemlerin nasıl doğru şekilde kullanılacağını bilmek frenlerde daha az aşınma ve yıpranma ek avantajını sağlarken, ACC ve AEBS gibi sistemler yol güvenliğinin artırılmasına yardımcı oluyor. Hochstenbach, “Ayrıca kamyonlarını tam anlamıyla tanıyan sürücüler kamyonlarını sürmekten çok daha fazla zevk alıyor. Bu da DAF EcoDrive+ Eğitim programını, harcanan zamanın karşılığını alma yönünden değerli kılıyor.” dedi.

Yüzde 10 daha verimli

EcoDrive+ Eğitim programının tamamlanması genellikle bir gün sürüyor ve hem teorik hem de uygulamalı eğitim içeriyor. “Eğitim programına katılan sürücülerimiz kamyonlarını en az yüzde 10 daha verimli kullanıyor. Etkileyici bir yatırım getirisi” diye belirtiyor Polonya’daki BATIM şirketinin Taşıma Direktörü Marek Gunia. “Araçlarımın hasarlarında kayda değer bir azalma olduğunu da fark ettim. EcoDrive+, sürücülerin becerilerini ve çeşitli araç sistemleri hakkındaki bilgilerini geliştiriyor. Bu da sürücülerimin işlerini daha iyi yapmalarını sağlıyor ve onları işlerini yaparken fark edilir derecede daha mutlu kılıyor.

Sunum

Fransa, Almanya, Polonya, Hollanda, İtalya, İspanya ve Birleşik Krallık dahil olmak üzere çeşitli yerlerde yeni bir DAF kamyona sahip sürücülere bu eğitim standart olarak sunuluyor. Yerel Covid 19 önlemlerine bağlı olarak DAF, EcoDrive+ Eğitim programını yakın gelecekte tüm Avrupa’da daha da ileriye taşıyacak.

DAF Trucks Türkiye, 2020 yılında satın alınan her tır için sadece Türk müşterilerine özel bir sürücü eğitim kuponu (ücretsiz) veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here