cargo-partner Lübliyana Havaalanı yakınındaki e-Lojistik Merkezi’ni açtı

0
406
cargo-partner_iLogistics-Center-LJU_Copyright-Miran-Kambic
cargo-partner Lübliyana Havaalanı yakınındaki e-Lojistik Merkezi’nin açılışını kutladı.

11 aylık bir inşaat aşamasından sonra cargo-partner, Lübliyana Havaalanı yakınındaki e-Lojistik Merkezi‘nin resmi açılışını büyük bir gala yemeği ile kutladı. Yeni e-Lojistik Merkezi, cargo-partner grubunun en büyük lojistik kompleksi konumunda.

12 Eylül tarihinde cargo-partner, e-Lojistik Merkezi Lübliyana’nın resmi açılışını 300’den fazla misafiriyle kutladı. Lübliyana Havaalanı’nın hemen yakınındaki e-Lojistik Merkezi, ağustos ayında faaliyete geçti. Bir aylık başarılı operasyonların ardından açılış kutlamaları, sorumlu proje ekibine, bölgedeki kilit müşterilere ve ortaklara teşekkür etme ve birlikte başarıyı kutlama fırsatı olarak sunuldu.

CEO-StefanKrauter_Ambassador-SigridBerka_DeputyPrimeMinister-Alenka-Bratusek_ManagingDirector-ViktorKastelic
cargo-partner CEO’su Stefan Krauter, Avusturya’nın Slovenya Büyükelçisi Sigrid Berka, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Alenka Bratušek ve şirketin Slovenya’daki Genel Müdürü Viktor Kasteliç (soldan sağa)

Kutlama, cargo-partner CEO’su Stefan Krauter ve şirketin Slovenya’daki Genel Müdürü Viktor Kasteliç ile birlikte Avusturya’nın Slovenya Büyükelçisi Sigrid Berka ve Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Altyapı Bakanı Alenka Bratušek‘ın kısa açılış konuşmalarıyla başladı. Daha sonra, Viktor Kasteliç, gerçekleşen başarılı inşaatı ve uygulamalarını onurlandırmak için e-Lojistik Merkezi proje ekibini sahneye davet etti. Gala yemeğine gösterişli bir ışık şovu, cappella caz grubu “Perpetuum Jazzile” tarafından gerçekleştirilen canlı müzik ve ünlü Sloven koreograf Miha Krušič’in önderliğindeki parsellerle yapılan sıradışı bir dans şovu eşlik etti.

Slovenya’daki cargo-partner Genel Müdürü Viktor Kasteliç, 28 milyon Euro değerindeki yatırımın arkasındaki motivasyonunu şöyle açıkladı: “Amacımız, modern bir lojistik kompleksi ile Avrupa’nın kalbindeki bu önemli stratejik merkezden faydalanmak ve merkezimizi ve Lübliyana’daki diğer ofislerimizi bir çatı altında bir araya getirmekti. Bir diğer hedefimiz ise çalışanlarımıza en iyi çalışma koşullarını sağlamak ve müşterilerimizin en iyi partneri olmaktır.

cargo-partner_iLogistics-Center_LJU-Opening_
12 Eylül tarihinde cargo-partner, e-Lojistik Merkezi Lübliyana’nın resmi açılışını 300’den fazla misafiriyle kutladı.

cargo-partner CEO’su Stefan Krauter, projenin zamanında tamamlanması ve şirketin Slovenya’daki varlığının büyümesi konusundaki memnuniyetini dile getirdi: “Olumlu jeostratejik konumu ile Slovenya, Orta ve Güneydoğu Avrupa arasındaki doğal bir bağlantıdır. Ayrıca, Koper ve Trieste limanları, Asya ve Akdeniz’e önemli bir bağlantı noktası sağlar. Bu büyük yatırım, Orta ve Doğu Avrupa’daki güçlü ağımızı ve uzun yıllara dayanan uzmanlığımızı daha da sağlamlaştıracak ve devam eden büyümemiz için ideal temeli sağlayacaktır.

Avusturya’nın Slovenya Büyükelçisi Sigrid Berka, bölgenin kalkınması için yapılan yatırımın önemini vurguladı. Slovenya’nın gelişen bir Avrupa lojistik merkezi olarak önemini vurguladığı, modern ve cazip bir iş yeri oluşturduğu için cargo-partner’a övgüde bulundu.

İnşaat projesi, mimarlar Protim Ržišnik Perc ile işbirliği içinde tasarlandı ve binanın karmaşıklığına ve büyüklüğüne rağmen, 11 ay içinde tamamlandı. Ağustos 2019’da, Lübliyana’daki tüm cargo- partner ofisleri ve depoları, şirketin genel müdürlüğü de dahil olmak üzere, yeni binasına taşınırken, cargo-partner Koper ofisi Sermin’de faaliyetine devam ediyor.

CEO-StefanKrauter-Ambassador-SigridBerka_ManagingDirector-ViktorKastelic_
cargo-partner CEO’su Stefan Krauter, Avusturya’nın Slovenya Büyükelçisi Sigrid Berka ve şirketin Slovenya’daki Genel Müdürü Viktor Kasteliç (soldan sağa)

Depo tesisi hakkında

Toplam 25 bin m² alana sahip olan e-Lojistik Merkezi Lübliyana, ülkedeki en büyük depo komplekslerinden biri. Depoda 44 adet kamyon yükleme iskelesi bulunuyor ve 20 binden fazla palet yuvası sunuluyor. Buna ek olarak tesis, 6 bin m²’lik küçük parça deposu ve elleçleme alanının yanı sıra 5 bin m²’lik çapraz yükleme ve blok depolama alanı içeriyor. Mevcut depoya daha sonraki bir aşamada 8 bin m² ilave depolama binası eklenebilecek.

Merkez, sıcaklık kontrollü koşullar altında depolamayı mümkün kılıyor ve ilaç ve tıbbi cihazlar, otomotiv ve ileri teknoloji ürünleri gibi en zorlu ürünlerin depolanması ve taşınması gereksinimlerini karşılıyor. Yüksek raf koridorları, indüksiyon kılavuzlu dar koridor rafları ve standart geniş koridor raf sistemleri kombinasyonunu içeriyor. Depo TAPA standardına uygun ve kesinlikle erişim kontrolünde.

Uzun yıllara dayanan deneyim ve son teknoloji ekipmanlara dayanan şirket, yeni tesisinde kısa ve uzun süreli depolama, toplama ve paketleme, etiketleme, çapraz yerleştirme, konsolidasyon, çok kanallı dağıtım ve çevrimiçi mağazalar için kapsamlı eFulfill gibi çeşitli tedarik zinciri hizmetleri sunmaktadır.

Ofis binası hakkında

Ofis binası; dört katlı, entegre akıllı teknolojiye sahip enerji tasarruflu bir yapıda ve 4 bin m² ofis alanı sağlıyor. Üçüncü ve dördüncü katlar, cargo-partner ofisleri iken, ikinci kat, faydalı konumdan ve modern tesisten yararlanmak isteyen dış kiracılar için mevcut. Zemin katta resepsiyon masası, ortak toplantı salonları, kiracılar için ofis alanları ve cargo-partner çalışanları için bir dinlenme alanı bulunuyor.

Slovenya’daki cargo-partner Genel Müdürü Viktor Kasteliç, “Açık ve modern tasarımıyla ofis ortamımız, personellerin mola ve çalışma süreleri için çeşitli esnek alanlar sunuyor. Ayrıca, kafeterya, teras ve balkon bölümleri ile dinlenme ve yaratıcı iletişim için daha fazla alan sağlıyor. Personelimiz, yeni çalışma ortamını, benim de çok memnun kaldığım, büyük bir sevinçle karşıladı.” şeklinde konuştu.

Depo gibi tesisler de en yeni trendleri takip edecek şekilde tasarlandı. Cazip ofislerin yanı sıra büyük cam yüzeyler ve teraslar, bir tarafta Kamniško-Savinjske Alpleri ve diğer tarafta havalimanının muhteşem manzarasını sunuyor. Lobideki yeşil duvar bir başka özel özellik. Dinlenme ve sosyalleşme için birçok dinamik köşeye ek olarak, 50 kişilik yemek alanına sahip geniş ve modern bir mutfağın yanı sıra cargo-partner personeli için bir spor salonu da bulunuyor. Bina, otomatik aydınlatma ve akıllı klima kontrollerinin yanı sıra iç mekanlara kontrollü erişim ile donatılmış durumda. Ofis binasının önünde elektrikli araç şarj istasyonları yer alıyor.

Dünya çapındaki lojistik kapasitelerin stratejik gelişimi

cargo-partner 1996’dan beri Slovenya’da faaliyet gösteriyor. Şu anda ülkede 100’den fazla çalışanı bulunuyor. E-Lojistik Merkezi Lübliyana ile şirket, ilk aşamada 30 yeni iş yaratıyor ve bölgenin ekonomik kalkınmasına önemli katkı sağlıyor. 2018 yılında, SPIRIT Slovenya, bu katkıyı “Lojistik Merkezi / Hub” kategorisindeki “Invest Slovenia FDI Award” ile onurlandırdı.

Son yıllarda, cargo-partner grubu, dünya çapındaki tedarik zinciri kapasitelerinin genişletilmesine yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Lübliyana Havaalanı yakınındaki projenin yanı sıra en yeni yatırımlar arasında Sofya, Viyana ve Prag’daki yeni e-Lojistik Merkezleri ve Slovakya’daki Dunajska Streda’daki e-Lojistik Merkezi’ nin genişlemesi de yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here