Bergama da Otokar Sultan LF’yi seçti

1
1023
Otokar, Bergama Belediyesi'ne 4 adet Sultan LF teslimatı gerçekleştirdi.

Faaliyet gösterdiği sınıfların toplamında 10’uncu kez Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs üreticisi olan Otokar, şehiriçi otobüsleriyle belediyelerin tercihi olmaya devam ediyor. Otokar’ın tasarımı, özellikleri ve zengin donanımıyla toplu taşımada engelleri ortadan kaldıran yeni otobüslerinden 4 adet Sultan LF‘yi filosuna katan Bergama Belediyesi, ulaşımda konfor çıtasını yükseltti.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türkiye’nin dört bir yanında belediyelerin toplu taşıma filolarını güçlendirmeye devam ediyor. Toplu taşımacılıkta kullanıcı beklentilerine göre üretim gerçekleştirerek araçlarında konfor, güvenlik ve ekonomiyi bir arada sunan Otokar, Bergama Belediyesi‘ne 4 adet Sultan LF teslimatı gerçekleştirdi.

Otokar bayi Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Atalay ve Otokar Bölge Satış Yöneticisi Sebahattin Yılmaz, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’e bir plaket sundu.

Antik dönemlerde Doğu ve Batı medeniyetlerinin geçiş noktası konumunda olan, geçmişten günümüze birçok ilke ev sahipliği yapan Bergama’da artan toplu taşımacılık ihtiyacı Otokar’ın yenilikçi otobüsü Sultan LF ile karşılanacak. Engelli yolcu taşımaya uygun alçak tabanlı yapısı, çevreciliği ve düşük işletme giderleri ile dikkat çeken Sultan LF otobüslerinin teslimat töreni Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Otokar bayi Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Atalay ve Otokar Bölge Satış Yöneticisi Sebahattin Yılmaz‘ın katılımıyla gerçekleşti.

Toplu taşımacılığın modernleşmesi konusunda Bergamalılara daha konforlu ulaşım hizmeti sağlamak için Otokar’ın Sultan LF’lerin tercih edildiğini kaydeden Başkan Mehmet Gönenç, filoya katılacak yeni araçların yaşlı ve engelli vatandaşlar tarafından daha kolay kullanması için alçak tabanlı olmasına, kolay iniş biniş sağlamasına, güvenli ve daha konforlu bir yolculuk sunmasına dikkat ettiklerini dile getirdi. Sağlamlığı ve kalitesi ile hem yaz hem de kış mevsiminde toplu ulaşımda hizmet çıtasını yükseltecek araç olarak Otokar’ın Sultan LF otobüslerini tercih ettiklerini ifade eden Gönenç, araçların özellikleri, donanımı ve satış sonrası hizmetleriyle de beklentileri karşıladığını söyledi.

Sultan LF otobüslerinin teslimat töreni Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Otokar bayi Atalay Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Atalay ve Otokar Bölge Satış Yöneticisi Sebahattin Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

Sultan LF

Sınıfının tek tam alçak tabanlı otobüsü olma özelliğine sahip olan Sultan LF, yolcu sığası, engelli yolcu rampası, geniş yolcu alanı ve rampaları kolayca tırmanmasını sağlayan yüksek tork değeriyle dikkat çekiyor. Yolculardan ayrılmış özel sürücü bölgesi, kısa vites kolu ve konforlu sürüşü ile rakiplerinden ayrışan Sultan LF’de klima, kamera ve kayıt sistemleri, dijital hat tabelaları gibi zengin donanımlar standart olarak sunuluyor. Güçlü motoru ile her türlü yol koşulunda yüksek performans sunan Sultan LF, hafif gövde yapısı ile güç ve ekonomiyi birlikte sunuyor. 8.4 metrelik uzunluğa sahip olan ve standart olarak 21+4(katlanır)+35+1, isteğe bağlı olarak 21+42+1 ve 21+1 (tekerlekli sandalye)+35+1 yolcu taşıma sığasıyl üretilebilen Sultan LF, şehiriçi ulaşımda fark yaratıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here