Arkas Lojistik, filosunu Tırsan ile büyütüyor

0
1264

Hizmet çeşitliliği ve sektörel uzmanlaşmaya önem veren Arkas Lojistik, araç yatırımlarını da aynı doğrultuda yapıyor. Tırsan Treyler’den beş adet SCSX+ Perdeli Maxima Plus yarı treyler satın alan şirket, geniş yarı treyler ürün yelpazesi ile müşterilerinin çeşitli lojistik ihtiyaçlarına çözüm seçenekleri yaratıyor.

 Arkas lojistik’in aldığı beş adet araç için Tırsan Adapazarı fabrikasında yapılan teslimat törenine Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Arkas Lojistik Ulaştırma Hizmetleri Türkiye Müdürü Melik Soysal ve DAF-Tırsan Satış Yöneticisi Özgür Ayçiçek katıldı.

Çetin Nuhoğlu: “Kimse sektöre Tırsan kadar yakın olamaz

Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu teslimat sırasında yaptığı konuşmada Tırsan’ın son dönemde yaptığı ataklara vurgu yaptı ve sürekli yeni yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi. “Arkas bizim saygı duyduğumuz bir şirket” diyen Çetin Nuhoğlu şöyle konuştu: “Özellikle intermodal taşımacılıkta yaptıkları çalışmalar ve farklı taşıma tiplerinde öncü olmaları hep dikkatimizi çekti. Çok uzun yıllardır devam eden bir işbirliğimiz var. Bu işbirliğinin sürmesi konusunda ve Tırsan’a duydukları güven için kendilerine teşekkür ediyorum. Aile olarak taşımacılık sektörüne 1969 yılında adım attık ve 1977 yılında Tırsan’ı kurduk. 40 yıldır sektörün içindeyiz ve sektörü çok iyi tanıyoruz. Onun için de sektöre benim kadar yakın, Tırsan kadar yakın kimse olamaz. Her şeyden önce sektörün sorunlarını Tırsan ekibi kadar kimse bilemez.” dedi.

Araç filosunda 500 adet çekici ve 560 adet yarı treyler bulunan Arkas Lojistik, konteyner taşımacılığının yanında yurtiçi FTL taşımalar da yapıyor. Farklı donanımlar ile hizmet çeşitliliği yaratan Arkas Lojistik, müşterilerinin farklı taşıma ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek için yatırımlarına devam ediyor. Arkas Lojistik, filosuna kattığı beş adet Tırsan markalı perdeli yarı treyler ile hizmet çeşitliliğini artırarak müşterilerine destek oluyor.

Melik Soysal: “Tırsan SCSX+ yarı treylerler, bizim için çok büyük avantajlar sağlıyor

Avrupa’nın en modern ve en yüksek sığalı treyler üretim tesislerinden biri olan Tırsan Adapazarı fabrikasında gerçekleşen teslimat töreninde konuşan Arkas Lojistik Ulaştırma Hizmetleri Türkiye Müdürü Melik Soysal, işinin ehli firmalarla çalışmayı tercih ettiklerini belirterek, bu alımla birlikte uluslararası taşımacılıktaki güçlerini artıracaklarını dile getirdi. Melik Soysal, filoya katılan yeni araçlarla ilgili de şunları aktardı: “Tırsan SCSX+ yarı treylerler 3 metre iç net yükseklik, mekanik çatı kaldırma sistemi, kayar yan perde ve kayar çatı sistemi ile birlikte çift seviye sürüş sağlayan özel süspansiyon sistemi, yük emniyet sertifikaları ve gelişmiş güvenlik donanımları gibi pek çok özelliği bir arada sunuyor. Farklı çekici tiplerine uygun olarak kullanım sağladığımız Tırsan SCSX+ yarı treylerler, bizim için çok büyük avantajlar sağlıyor. Bu sebeplerden ötürü Tırsan ilk tercihimiz oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here