Yeni Isuzu D-Max, Yılın Pick-up’ı ödülünün sahibi oldu

0
189

Tüm dünyada 22 farklı ülkede yayımlanan BBC TopGear dergisi, 2017 yılının en iyi otomobillerini seçti. Yeni Isuzu D-Max, kendi sınıfında en fazla gelişim gösteren aracı olarak 2017 Yılının Pick-up’ı seçildi.

BBC TopGear, her ocak ayında olduğu gibi 2018 Ocak ayında da bir önceki yılın en iyi otomobillerini seçti. Derginin Türkiye editörleri tarafından seçilen otomobiller arasında yeni Isuzu D-Max, Yılın Pick-up’ı ödülüne layık görüldü.

2017 yılında ülkemizde satışına başlanan yeni Isuzu D-Max’te en büyük gelişim 1.9 lt hacminde, selefiyle aynı gücü sunan motoru oldu. Daha düşük karbon yayımı ve yakıt tüketimiyle beraber, daha sessiz motor mimarisi Isuzu’nun pick-up sınıfında yükselmesinde yardımcı oldu. Tasarımında yapılan geliştirmelerle 0,4 cd oranında daha düşük sürtünme katsayısı oranına sahip olan yeni Isuzu D-Max’te ayrıca iç ve dış tasarımda da gözle görülür değişiklikler dikkat çekiyor.

V şeklinde tasarlanan yeni ön burun tasarımıyla ve yüksek oturuş pozisyonuyla sınıfının en iyi sürücü görüş açısını sunan yeni Isuzu D-Max, arka koltuktaki yolcular için de hem diz hem de baş mesafesinde sınıfının en geniş alanlarından birini sunuyor.

Yeni darbe enerjisini emici tasarıma sahip kaput tasarımı, yeni ön tampon, yeni ön panjur, led gündüz farları, ön tampona yerleştirilen nikelaj çerçeveli yeni sis farları, alaşım jantlar, 13 farklı dış renk seçeneği, led stop lambaları ve bagaj kapağı D-Max’in dış tasarımındaki yenilikler olarak dikkat çekiyor.

Aracın iç mekanında ise yeniden tasarlanan gösterge panelinde merkezi bir gösterge ve daha net fontlar yer alıyor. Manuel şanzımanlı modellerde sürücülerin en uygun yakıt ekonomisi sağlamasına yardımcı olacak bir vites değiştirme göstergesi de sunuluyor.

Isuzu D-Max V-Cross’da anahtarsız giriş ve çalıştırma, altı hava yastığı, yeni gösterge paneli, elektrikli sürücü koltuğu, ön koltuk ısıtma sistemi, ön orta kolçak ve kapılardaki yeni yumuşak dokulu pedler, hem ön hem de arka koltuktaki yolcular için sunulan USB şarj portları, cruise control sistemi, D-VISION multimedya sistemi, sekiz hoparlör, beş farklı şekilde katlanabilen ve 24 derecelik açısıyla son derece ergonomik arka koltuklar, 18” alaşım jantlar, yan basamaklar, nikelaj rollbar, kasa havuzu ve tavan rayları standart olarak sunuluyor.

Yeni D-Max’te sunulan Android işletim sistemine sahip D-VISION multimedya sistemi, tüm akıllı telefonlarla (Android ve IOS) Bluetooth bağlantısı kurulabiliyor. Navigasyon ve geri görüş kamerası gibi özellikleri de bünyesinde barındıran multimedya sistemi, ikisi tavanda yer alan toplam sekiz hoparlörle pick-up araçlar içindeki en iyi müzik deneyimlerinden birini sunuyor.

Yeni Isuzu D-Max, kendi sınıfında en fazla gelişim gösteren aracı olarak 2017 Yılının Pick-up’ı seçildi.

Bir Cevap Yazın