Transport Jacky Perrenot, altı adet IVECO Stralis X-WAY NP alıyor

0
375
IVECO_Transport-Jacky-Perrenot_Stralis-X-WAY-NP-CIFA-electric-mixer-

Transport Jacky Perrenot, Intermat Paris’te biri 460 beygir çekici ve beşi de VICAT’ın Lyon ve Grenoble‘de hazır beton taşımalarını yapacak CIFA elektrikli mikser üstyapılı 400 beygir 8x2x6 kamyon olmak üzere altı adet Stralis X-WAY NP (Doğal Gaz) alım anlaşması imzaladı.

Transport Jacky Perrenot, inşaat lojistiği görevlerinde de dizel araç filosunu değiştirmek için IVECO’nun endüstri önderi doğal gaz teknolojisine güveniyor. Şirket, 2017 yılı kasım ayındaki Solutrans Fuarı’nda lojistik operasyonları için 250 adet doğal gazlı Stralis NP sipariş etmişti.

Yeni Stralis X-WAY NP, IVECO’nun yeni serisinin özellikle atık ve gürültü yayımlarının ciddi bir şekilde kısıtlandığı kent merkezlerindeki inşaat ve altyapı projelerinde kullanılması amacıyla geliştirilen doğal gazlı sürümü.

IVECO, Transport Jacky Perrenot ile markanın endüstri önderi doğal gaz teknolojisi ve CIFA elektrikli mikser ile donatılan beş adet Stralis X-WAY NP 8x2x6 kamyon ve bir adet Stralis X-WAY NP 4×2 çekici tedariği için anlaşma imzaladı. Sipariş, Paris’te düzenlenen Intermat 2018’de verildi.

Stralis X-WAY NP 8x2x6 CNG, kamuoyuna ilk kez CIFA elektrikli mikser ile Solutrans Fuarı sırasında tanıtıldı. Transport Jacky Perrenot, bu aracı Lyon’daki operasyonlarında dört ay boyunca 5 bin km’den fazla test etti. Araçların performansından tatmin olan firma sipariş verme kararı aldı. Biyometanla çalışan 330 beygirlik Cursor 8 CNG motoruna sahip ilk araç, 8 metreküp beton taşıyarak, Euro 6 dizel eşdeğerine göre, parçacık madde, NO2 ve CO2 yayımlarını yüzde 95’e kadar azaltırken yüzde 10 yakıt tasarrufu sağladı. Sessiz doğal gaz motoru ve CIFA beton mikserinin özerk elektrik modu komşuları rahatsız etmeden 7/24 çalışmayı olanaklı kıldı. Kamyonun özerkliği projenin hedefi olan 150 km’yi 100 km’ye kadar aştı.

Stralis X-WAY NP 8x2x6 CNG, kamuoyuna ilk kez CIFA elektrikli mikser ile Solutrans Fuarı sırasında tanıtıldı.

Yeni nesil CNG’li kamyonlar

Transport Jacky Perrenot’nun ikinci nesil biyoCNG’li beton mikserleri, 400 beygir güç ve 1700 Nm azami tork üreten Cursor 9 NP motoru ve 12 oranlı otomatik vites kutusuyla donatılan yeni Stralis NP üzerine üretildi. Stralis X-WAY’in dizel sürümü gibi 7.7 mm et kalınlığında güçlendirilmiş şasiye sahip kamyonda 846 ve 1052 litrelik iki artı CNG tankı sığası sunuluyor. Cursor 9 motorunun sağladığı yüksek tork, mikseri döndürmek için elektrikliye seçenek olarak hidrolik sistem kullanmayı da olanaklı kılıyor. 12 oranlı otomatikleştirilmiş vites kutusu kentiçi taşımalarda en iyi yakıt ekonomisinin yanı sıra daha çok konfor ve güvenlik sunuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan IVECO Marka Başkanı Pierre Lahutte, şunları söyledi: “Transport Jacky Perrenot’nun inşaat etkinlikleri için sürdürülebilir bir filo oluştururken ortak olarak IVECO’yu seçmesinden ve bir kez daha markamıza ve doğal gaz teknolojimize olan güvenini göstermesinden dolayı çok gururluyuz. Gelişmiş doğal gaz teknolojimizden güç alan Stralis X-WAY NP, düşük kirlilik ve gürültü yayımlarıyla, çok sıkı trafik kısıtlamaları olan kent merkezlerine ve nüfus yoğunluğu yüksek bölgelere girerek Avrupa çapındaki birçok kentteki inşaat ve altyapı projeleri için ideal bir çözüm sunuyor. Biyometan kullanıldığında karbondioksitsiz taşımacılık için en etkin araçlardan biri haline geliyor. Kentlerin hava kalitesine ve sera gazı yayımlarına odaklanmasıyla eneri geçişi gerçekleşiyor ve IVECO, tam bir doğal gazlı araç yelpazesiyle bu konuda en önde yer alıyor.”

Transport Jacky Perrenot CEO’su Philippe Givone ise şu açıklamayı yaptı: “2012’nin başlarında ilk üç IVECO CNG kamyon siparişiyle doğal gaz tarihimizi başlattığımızda altı yıl sonra 500 adetten fazla CNG ve LNG ile çalışan kamyon sipariş edeceğimizi ya da bunları inşaat işlerinde kullanacağımızı tahmin etmiyorduk. Bugün enerji geçişimizde yeni bir adım daha atıyoruz. Bu, aynı zamanda 2020 yılında filomuzda bin adet doğal gazlı kamyona ulaşma hedefimizde de önemli bir adım. Bu, süt ürünlerinden hazır betona kadar farklı ürünler taşıyan şirketimizin öncü ruhunun bir sonucu. IVECO’nun güvenilir ve verimli doğal gaz teknolojisi de bu başarı hikayesini oluşturan varlıklardan biri. Bugün IVECO ile birlikte inşaat lojistiğinde çok heyecan verici bir sayfa açtığımızdan ve diğer birçok taşımacılık firmasının bizim adımlarımızı takip edeceğinden şüphe duymuyoruz. Bunun için mükemmel bir neden var. O da CNG ve LNG’li kamyonlara yatırım yapmanın lojistik operatörlerinin işini daha güvenli hale getirmesi.

CNG ya da LNG tanklarıyla elde edilebilen Stralis X-WAY NP çekici, IVECO’nun HI-Cruise öngörülü sürüş sistemi gibi en iyi yakıt verimliliği ve uzun yol teknolojilerini içeriyor. Cursor 13 motorunun yakıt verimliliği ve dizele kıyasla doğal gazın düşük maliyeti sınıfındaki en düşük Toplam Sahiplik Maliyeti’ni (TCO) sağlıyor. Modüler LNG tank seçenekleri, yağ tankı ya da hava kompresörleri gibi harici birimlerin yerleştirilmesini kolaylaştırıyor.

400 beygirlik doğal gaz motoruyla donatılan Stralis X-WAY 8x2x6 CNG kamyon düşük ölü ağırlığı sayesinde 8 metrekübe kadar hazır beton taşıma sığası sunuyor. Dümenlenebilir üç dingil kentiçindeki inşaat alanlarında manevrayı kolaylaştırıyor, lastik aşınmasını azaltıyor ve kamyonun yakıt verimliliğini artırıyor. Bu özelliklere ek olarak 9 tonluk ön dingil sığası seçeneği ve 12 oranlı otomatikleştirilmiş vites kutusu, platform ve vinç gibi üstyapılarla inşaat malzemelerinin taşınması için uygun bir seçenek sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here