Tekirdağ, toplu ulaşımda dönüşüme Otokar ile devam ediyor

0
341

Otokar, şehiriçi ulaşımda konfor, ekonomi ve güvenliği bir arada sunan otobüsleri ile belediyelerin toplu ulaşım dönüşümlerinde ilk tercihi olmayı sürdürüyor. Otokar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekulaş A.Ş.’nin 27 araçlık siparişini düzenlenen törenle teslim etti. 23 adet Sultan LF, üç adet Doruk LE ve bir adet Kent Körüklü’yü filosuna ekleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu’da ulaşımı daha konforlu ve çevreci bir şekilde sunacak.

55 yıldır müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirdiği şehiriçi otobüsleriyle belediyelerin, özel halk otobüsçülerinin ve kooperatiflerin ilk tercihi olan Otokar, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekulaş A.Ş.‘ye 27 adetlik araç teslimatını gerçekleştirdi.

Hızla gelişen sanayisi ile Trakya’nın incisi konumunda olan Tekirdağ’ın şehiriçi taşımacılığında başlattığı modernleşme çalışmaları kapsamında ulaşıma konfor katmak için tercih edilen Otokar otobüslerinin teslimatı, Çorlu Belediye binası bahçesinde geniş katılımlı bir törenle gerçekleşti.

Çorlu ilçe ulaşımında kullanılacak 23 adet Sultan LF, üç adet Doruk LE ve bir adet Kent Körüklü‘nün teslimat törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekulaş A.Ş. Genel Müdürü Ali Osman Yaşar, Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, Otokar Kamu Satışları Müdürü Mahir Özşeker ve Kamu Satışları Grup Birim Yöneticisi Emre Sarp katıldı.

Yüzlerce fabrikanın yer aldığı sanayi bölgesi Çorlu’da toplu ulaşıma özendirmek, Tekirdağlılara daha modern ve konforlu bir hizmet verebilmek için başlatılan dönüşüm çalışmaları kapsamında bir kez daha Otokar‘ın tercih edilmesinden büyük bir mutluluk duyduklarını kaydeden Otokar Genel Müdür Yardımcısı Basri Akgül, şunları söyledi: “Belediyelerin, özel halk otobüsçülerin ve kooperatiflerin beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz otobüslerimiz ile yıllardır Tekirdağlılara hizmet veriyoruz. Çorlu’daki ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak tercih edilen Sultan LF, Doruk LE ve Kent Körüklü otobüslerimiz, modern tasarımları, çevreciliği, gelişmiş teknik özellikleri ve zengin donanımlarıyla Tekirdağlıların modern yüzünün temsilcisi olacak. Yeni araçların Tekirdağlılara hayırlı olmasını dileriz.

Sultan LF

Sınıfının tek tam alçak tabanlı otobüsü olma özelliğine sahip olan Sultan LF; yolcu sığası, engelli yolcu rampası, geniş yolcu alanı ve rampaları kolayca tırmanmasını sağlayan yüksek tork değeriyle dikkat çekiyor. Yolculardan ayrılmış özel sürücü bölgesi, kısa vites kolu ve konforlu sürüşü ile rakiplerinden ayrışan Sultan LF‘de klima, kamera ve kayıt sistemleri, dijital hat tabelaları gibi zengin donanımlar standart olarak sunuluyor. Güçlü motoru ile her türlü yol koşulunda yüksek performans sunan Sultan LF, hafif gövde yapısı ile güç ve ekonomiyi bir araya getiriyor. 8.4 metrelik uzunluğa sahip otobüs, standart olarak 21+4(katlanır)+35+1, isteğe bağlı olarak 21+42+1 ve 21+1(tekerlekli sandalye)+35+1 yolcu taşıma sığasıyla satın alınabiliyor.

Doruk LE

Otokar‘ın şehiriçi yolcu taşımacılığının gözde araçlarından biri olan Doruk LE, alçak tabanlı girişi, modern ve ödülü tasarımı ile beğeniliyor. İç ve dış modern görüntüsü, güçlü motoru, yol tutuşu ve yüksek çekiş performansının yanı sıra ekonomik olmasıyla da ön plana çıkan Doruk LE, alçak tabanı ve iniş kapısındaki engelli rampası ile tekerlekli sandalyeli, bebek arabalı ve yaşlı yolcuların rahatlıkla araca giriş ve çıkışına olanak sağlıyor. Doruk LE, büyük ve geniş camları, ferah iç hacmi ve standart sunulan kliması ile yolculara rahat ve keyifli yolculuklar yaşatıyor.  Araç, 21 oturan ve 62 ayakta olmak üzere toplam 83 kişi taşıyabiliyor.

Kent LF Körüklü

Otokar‘ın yeni nesil körüklü otobüsü Kent LF Körüklü, geniş iç hacmi ile yüksek yolcu taşıma sığası, hızlı ve kolay iniş-biniş olanağı sağlayan alçak tabanı, güçlü kliması ve çevreci Euro 6 motoru ile şehiriçi toplu taşımacılıkta konforlu yolculuk sunuyor. 18.75 metre uzunluğundaki Kent LF Körüklü; ABS, ASR, EBS, disk frenler ve kapılarda sıkışmayı önleyici emniyet sistemi ile azami güvenlik salıyor. ​

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here