Mercedes-Benz Türk, Ekol Lojistik’e 150 adet Actros 1845 teslim etti

1
509
Ekol-Lojistik-MB-Actros

Mercedes-Benz Türk, Türkiye ve Avrupa lojistik sektörünün önde gelen şirketlerinden olan Ekol Lojistik’e 150 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL araç teslimatı gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Türk’ün İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Kampüsü’nde gerçekleşen teslimat ile Ekol Lojistik’in filosunda bulunan yaklaşık iki bin adet çekicinin tamamına yakını Mercedes-Benz marka araçlardan oluştu.

Ekol Lojistik, teslim aldığı 150 adet yeni Mercedes-Benz çekiciyi uluslararası nakliye alanında kullanacak.

Eylül ayına hızlı bir giriş yapan Mercedes-Benz Türk, 10 yıllık bir iş ortaklığı bulunan Ekol Lojistik ile filo teslimatlarına bir yenisini daha ekledi. Mercedes-Benz Türk; 1990 yılında kurulan, taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 16 ülkede kusursuz hizmet anlayışıyla faaliyet gösteren Ekol Lojistik’e gerçekleştirdiği 150 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL uzun yol nakliye aracı satışı nedeni ile Mercedes-Benz Türk’ün İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Kampüsü’nde basın mensuplarının da katılımıyla teslimat töreni düzenledi.

2008 yılından beri tercihini Mercedes-Benz markasından yana yapan Ekol Lojistik, 150 adet yeni Mercedes-Benz Actros çekicinin tamamını uluslararası nakliye alanında kullanacak.

Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı, Satış Operasyonları Grup Müdürü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Onbulak, Ticari Araçlar Kredi Satış Müdürü Kıvanç Sanrı, Mercedes-Benz yetkili bayi Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy, Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube Genel Müdürü Serkan Açar, Kamyon Satış Müdürü Murat Yerli, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul ve Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir katıldı.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul

Gerçekleştirilen törende tamamı Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasında üretilen araçların öne çıkan özelliklerine vurgu yapan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, yaptığı konuşmada: “Ekol Lojistik’e bugün 150 adet Mercedes-Benz yıldızlı Actros 1845 LSnRL aracımızı teslim etmekten ve siz kıymetli misafirlerimizi kendi evimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kusursuz hizmet anlayışı ile sektörde adından söz ettiren Ekol Lojistik ile iş ortaklığımız 2008 yılında başladı. Bu 10 yılı aşkın süredir devam eden istikrarlı iş ortaklığımız süresince Mercedes-Benz Türk olarak Ekol Lojistik’e pek çok teslimat gerçekleştirdik ve bugün bu kıymetli iş ortaklığını tam 150 adet Actros 1845 LSnRL teslimatı ile taçlandırıyoruz. Actros araçlarımızı 1986 yılında Anadolu’nun bağrında, Aksaray’da kurduğumuz kamyon fabrikamızda küresel Mercedes-Benz standartlarında 2010 yılından beri yerli olarak hem yurtiçi pazarı hem de yurtdışı pazarı için üretiyoruz. Sahip olduğumuz 10 yıllık iş ortaklığımız ve bu iş ortaklığına yakışır kalite ve donanımlara sahip araçların kendilerinin filosunda bulunması bizleri son derece gururlandırıyor. Tercihlerini yine Mercedes-Benz Türk’ten yana kullandıkları için Ekol Lojistik yetkililerine teşekkür eder; araçlarının hayırlı olmasını ve bol kazanç getirmesini dilerim. Ayrıca bu teslimatta emeği geçen tüm ekibime ve Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube’ye, kredilendirilmesinde ise emeği olan Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkür ederim.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı ve Ekol Lojistik Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir

Mercedes-Benz yetkili bayi Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy ise törende yaptığı konuşmada “Gülsoy Otomotiv olarak, bugün teslimatı için bir araya geldiğimiz 150 adet aracın satışının gerçekleşmesinde katkımız olduğu için son derece mutlu ve gururluyuz. Bugün baktığınızda, müşterilerimizin ihtiyaçlarının tümünü karşılayacak bir Mercedes-Benz marka araç bulmak mümkün. Ekol Lojistik’i buluşturduğumuz Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL araçlarımız sahip olduğu Euro 6 motor ve bununla uyumlu şanzıman ve dingiliyle önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlarken, hem yol performansı hem de 120 bin km’ye çıkan bakım aralıkları ve yüzde 20 oranında düşen bakım maliyeti avantajları ile ticari performansıyla öne çıkıyor. Tüm bunlara ek olarak konfor, güvenlik ve tasarımıyla ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verirken aynı zamanda yüksek ikinci el satış değeri de sunuyor. İlk tercihini 2008 yılında Mercedes-Benz Türk’ten yana kullanan Ekol Lojistik’e periyodik bakımları, aşıntı parçaları ve uzatılmış garantiyi kapsayan tam paket servis sözleşmesi ile teslim ettiğimiz araçlarının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Mercedes-Benz yetkili bayi Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy ve Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul

Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul da yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Öncelikle, hep yanımızda olduklarını hissettiren Mercedes-Benz Türk’e, bu satışın gerçekleşmesindeki katkıları sebebiyle Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube’ye ve sağladıkları destek ve kredilendirme imkânları için Mercedes-Benz Finansal Hizmetler’e teşekkür ederim. Filomuzu güçlendirirken tercihimizi 10 yıl öncesinde iş ortaklığına başladığımız, çok iyi tanıdığımız ve deneyimleyerek güvendiğimiz Mercedes-Benz Türk’ten yana kullanıyoruz. Bu 150 adetlik teslimat ile birlikte araç parkımızdaki iki bin adede yakın çekicinin yüzde doksanı Mercedes-Benz marka araçlardan oluşuyor. Ekol Lojistik olarak Mercedes-Benz markası ile ilişkimizi yalnızca araç yatırımlarımız ile değil; aynı zamanda 2008 yılından bu yana markanın otomotiv parçalarını Avrupa’nın çeşitli ülkelerindeki fabrikalarına taşıyarak devam ettiriyoruz. Mercedes-Benz Türk’le uzun yıllardır süregelen bu güzel iş ortaklığının devamını temenni ediyoruz.

Ekol Lojistik Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir ise “150 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL aracı filomuza dâhil etme sebeplerimiz arasında Mercedes-Benz Türk’e duyduğumuz güvene ek olarak; araçların Türkiye’de üretiliyor olması, yakıt oranlarının düşük olması, çevre dostu olması, kolay kullanım ve sürüş sunması, markanın sahip olduğu yaygın yurtiçi ve yurtdışı servis ağı, sundukları bakım anlaşmalarının kapsamı ve uygulama kolaylığı, bakım onarım konusundaki esneklikleri ve yerinde hizmet anlayışı ile zamana karşı yarışan bizlere operasyonel hız katmaları bulunuyor.” şeklinde konuştu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here