IVECO BUS, Brezilya Minas Gerais Yönetimi’ne 900 otobüs teslim ediyor

0
318

Devlet okulu öğrencilerinin kullanacağı otobüslerin hepsi engelli yolcuların da otobüsleri kullanabilmesi için tekerlekli sandalye asansörüne sahip. IVECO BUS, CityClass, WayClass, SoulClass ve SeniorClass olmak üzere farklı modellerdeki 900 otobüsün teslimatlarına başladı. Bu teslimat, engellilerin ulaşımına olanak veren dünyadaki en büyük okul otobüsü teslimatlarından biri.

Bu anlaşma IVECO BUS’ın Latin Amerika’daki özellikle de Brezilya’daki başarılı gelişiminin bir başka önemli km taşı oldu. Brezilya’da ticari etkinliklere 2014 yılında başlayan IVECO BUS, bölgenin ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanan karoserler ve şasiler üretiyor. Tekerlekli sandalye asansörü CNH Industrial N.V.’nin bir markası olan IVECO BUS tarafından 2016 yılında Brezilya’da tanıtıldı. Aracın dışında tekerlekli sandalyenin yerleştirildiği asansör engelli yolcunun aracı binmesini ve inmesini sağlıyor.

Şirketin başarılı eyalet yönetimi ihalesinin ardından otobüslerin ilk kısmı Brezilya’nın Triângulo Mineiro bölgesindeki Patos de Minas kentine gönderildi. Devlet okulu öğrencileri tarafından kullanılacak otobüsler kentin mevcut toplu taşıma filosuna katıldı. IVECO BUS Latin Amerika Direktörü Humberto Spinetti, konuyla ilgili olarak “Projenin kavramı, yenilikçi tekerlekli sandalye asansörü sayesinde elde edilen çözümle engelli yolcuların ulaşılabilirliğini ve işletmeciye sunulan faydaları temel alıyor. Öğrencilerimizin konforlu bir şekilde seyahat etmesine katkıda bulunan araçlarımız, ekonomik olarak verimli bir çözüm sunarken kentlerin taşımacılık sığasını artırıyor. Teknolojimiz ve bunların ötesinde daha adil ve verimli taşımacılık için işbirliği arzumuz var.” dedi.

Minas Gerais Eyalet Yönetimi’ne tedarik edilen otobüsler hem kırsal hem de kentsel alanlarda kullanılacak. Otobüsler, tüm öğrencilere konfor ve güvenlik sunmak ve eyaletin eğitim ağına nitelikli taşımacılık sağlamak için tasarlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here