Hakkımızda

Devir Saati dergisi, ticari taşıt yayıncılığı alanında 24 yıllık deneyime sahip yayın kurulu üyeleriyle 20 yıldan bu yana yayımlanmaktadır. Yayınımızda tüm ticari taşıtlara yönelik tanıtımlara, deneme sürüşlerine, sürüş izlenimlerine, teslimat haberlerine, yeni taşıt teknolojilerine, ticari taşıt pazarıyla doğrudan veya dolaylı ilgisi bulunan şirketlerin üst düzey yöneticileriyle söyleşilere, yerli ve yabancı ticari taşıt ve taşımacılık fuarlarına, kampanyalara, törenlere, toplantılara, konferanslara, eğitimlere ve dünyadaki gelişmelere yer veriyoruz.

Dergimiz, Türkiye’de ticari taşıt testlerini ilk kez gerçekleştiren yayın olup, yayın yönetmenimiz Ahmet Oğuz, Yılın Uluslararası Kamyonu Ödülü “IToY” (International Truck of the Year) jüri üyesidir.

İlk sayısından bu yana ticari taşıt testleri konusuna büyük hassasiyet gösteren Devir Saati dergisi; otobüs, çekici, kamyon ve hafif ticari taşıtlar olmak üzere her türlü ticari taşıt testini yapabilen tek Türk yayın organı olma özelliğini halen korumaktadır.

Devir Saati dergisi, Busworld Fuarı’nın ve FIAA Kentiçi ve Seyahat Otobüsü Fuarı’nın medya ortağıdır.

Devir Saati dergisi, 4 bin adet basılıp ticari taşıtlarla ilgili çok önemli karar alıcıların da içinde bulunduğu oldukça geniş bir kitleye doğrudan ulaşmaktadır.

Bu bağlamda Devir Saati’nin kişi başına ulaşım maliyetinin, filo alımları ve ticari taşıtların birim fiyatının oldukça yüksek olması nedeniyle, son derece yüksek olan kişi başına harcama potansiyeli ile birlikte değerlendirilmesi, yayınımızın otomotiv ve taşımacılık sektörüne kazandırdığı kamuoyu oluşturma, bilgilendirme, bilinçlendirme vb. gibi sayısal olarak ölçülemeyen fayda ve katma değerin ötesinde, yapılan ve yapılabilecek maliyet – fayda analizleri açısından ayrıca önem taşımaktadır.