Ford Trucks, yeni çekicisiyle M-Sport’un hizmetinde

0
40

Ford Trucks, ekim ayında piyasaya sunmaya hazırlandığı yeni çekicisini, Ford ralli takımlarını yöneten M-Sport’un hizmetine sundu. İki adet yeni çekici Ford Trucks Pazarlama Müdürü Bahattin Topçu tarafından FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı olan Marmaris Rallisi sırasında M-Sport Genel Müdürü Malcolm Wilson’a sunuldu.

Ford Trucks Pazarlama Müdürü Bahattin Topçu, “Ford Trucks olarak, motor sporlarına yatırım yapmaya ve desteklemeye devam ediyoruz. Bu kapsamda sektörde ‘standartları’ yeniden belirleyecek yeni çekicimizi, M-Sport’un hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ford Trucks, dünyanın en önemli ralli takımlarından olan M-Sport World Rally Team’e yeni çekicileriyle 2019 yılı itibarıyla hizmet vereceği bir işbirliğine imza attı. Ford Trucks, Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) mücadele eden M-Sport World Rally Team’e destek olmak amacıyla bu yılın ekim ayında piyasaya süreceği çekiciden ikisini, takımın İngiltere’deki yönetim merkezi M-Sport’un hizmetine verdi.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) 10’uncu ayağının gerçekleştirildiği Marmaris’te, M-Sport servis alanında, 12 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen teslim törenine Ford Trucks Pazarlama Müdürü Bahattin Topçu ve M-Sport Genel Müdürü Malcolm Wilson katıldı.

Ford Trucks motorsporlarına desteğini artırıyor

Törende yaptığı konuşmada Ford Trucks’ın küresel çapta motor sporlarına destek olduğunu belirten Bahattin Topçu, sözlerine şöyle devam etti: “Uluslararası ağır ticari pazarında en büyük üreticilerden biri olan Ford Trucks olarak, 55 yılı aşkın kamyon üretim tecrübemizi pazarın ihtiyaçlarını karşılayan ürün geliştirme becerimizle birleştiriyoruz. Ortadoğu, Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nin ardından büyümemizi Orta ve Doğu Avrupa’da devam ettiriyoruz. Uluslararası bir marka olarak, motor sporlarına yatırım yapmaya ve desteklemeye kararlılıkla devam ediyoruz. Bu kapsamda ilk ortaklığımızı Ford GT yarış takımı ile FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda (FIA World Endurance Championship) yaptık ve üç yıldır verdiğimiz desteğe devam ediyoruz. Araçlarımızın dördü, bu işbirliği kapsamında Ford GT’nin şampiyona sırasında naklini sağladı. Bundan sonraki hedefimiz ise VDR Racing ile yaptığımız işbirliği kapsamında 2019 yılında Peru’da düzenlenecek Dakar Rallisi’ne girmek. Motor sporlarına verdiğimiz desteği bugün de burada M-Sport’a verdiğimiz destekle sürdürüyoruz. M-Sport gibi çok başarılı bir şirket ile işbirliği yapmaktan çok mutluyuz. Sayın Malcom Wilson ve ekibi, 1997’den beri çok başarılı bir şekilde dünya ralli pistlerinde mücadelesini sürdürüyor. Yeni çekicimizin bu vesileyle motor sporları sponsorluğumuzun bir parçası olması da bu işbirliğinin bizi sevindiren diğer bir tarafı. Sektörde ‘standartları’ yeniden belirleyecek olan yeni çekicimizi, 19 Eylül tarihinde Hannover’deki IAA fuarında dünyaya tanıtacağız. Dünya prömiyerinden önce burada yeni çekicimizi, M-Sport’un hizmetine sunmaktan ve 2019 ile 2020 yıllarında yeni çekicimizin dünya ralli şampiyonaları yollarında ralli takımına hizmet verecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliğinin taraflara şans ve başarı getirmesini diliyor, Ford Trucks‘a güvenerek ve bu sponsorluk anlaşmasının yapılmasını sağlayan Bay Malcom Wilson ve M-Sport ekibine teşekkür ediyorum.

Teslim törenine Ford Trucks Pazarlama Müdürü Bahattin Topçu ve M-Sport Genel Müdürü Malcolm Wilson katıldı.

M-Sport Genel Müdürü Malcom Wilson ise törende yaptığı konuşmada, “Ford ile uzun süredir devam eden itibarlı işbirliğimizin, Ford Trucks ile yaptığımız yeni anlaşmayla genişlemesine tanıklık etmekten büyük mutluluk duyuyorum. 2019 yılından itibaren takımımıza hizmet edecek yeni çekicilerin, sektörün yeni gözdesi olacağına inanıyorum. Takımımız FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) en iyi sonuçları elde etmek için mücadele verirken Ford Trucks’ın desteğini almak bizim için çok önemli.” dedi.

Bir Cevap Yazın