Dünyanın en büyük otomotiv teknisyenleri yarışması VISTA sonuçlandı

0
90

Dünyanın en büyük otomotiv teknisyenleri yetenek yarışmasının finali Brezilya Curitiba’da düzenlendi. Bu yılki VISTA’ya (Volvo International Service Training Awards) Volvo Trucks ve Volvo Buses’ın küresel servis ağından 19 bin 700 çalışan katıldı. Tüm dünyadan 40 takımın baş başa yarıştığı heyecanlı final raundunda Estonya’dan VIIES RATAS takımı zafere ulaştı.

Tüm dünyadan 40 takımın baş başa yarıştığı heyecanlı final raundunda Estonya’dan VIIES RATAS takımı zafere ulaştı.

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson, konuyla ilgili olarak “Kalifiye ve motive servis teknisyenlerimiz, servislerimiz ve müşterilerimiz için en önemli başarı etkenleri arasında yer alıyor. Bu nedenle sürekli eğitime ve yeteneğin geliştirilmesine büyük bir yatırım yapıyoruz. Her iki yılda bir tüm servis teknisyenlerimizin tüm dünyadan meslektaşlarına karşı bilgilerini test etme ve kanıtlama olanağı bulduğu VISTA buzdağının görünen ucu. Yarışma, günlük çalışmayla ilgili becerilere ve kritik önem taşıyan teknik yeteneğe dikkat çekerken, işbirliğini artırıyor ve gurur inşa ediyor.” dedi.

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson

İlk VISTA yarışması 1957 yılında düzenlendi. O zamandan bu yana kamyon mekanikerliği mesleği otomotiv teknisyenliğine dönüştü ve bilgisayar servis atölyesindeki en önemli aletlerden biri oldu. Meslek tepeden tırnağa büyük bir değişim geçirdi. Modern kamyonlar, eskisinden çok daha kapsamlı ve geniş bir uzmanlık gerektiren teknik olarak oldukça gelişmiş makineler haline geldiler. Bugün teknislenler, hem mekanik hem de bilgisayarla ilgili işleri yapmak zorundalar. Aynı zamanda taşımacılık endüstrisindeki son derece yüksek rekabet, müşterilerin araçlarının sürekli çalışır halde kalmaları için sürekli artan bir talepte bulunmaları anlamına geliyor.

Perakende Gelişiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Martin Merrick

Perakende Gelişiminden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Martin Merrick, şu açıklamayı yaptı: “İlkesel olarak bir kamyon her an yola çıkmaya hazır olmalıdır. Bu da uygulamada teknisyenlerin oldukça gelişmiş ve iyi planlanmış bir bakım yapmaları ve en kısa sürede arızayı bulup, tanımlayıp, analiz edip, gerekli onarımı yapmaları demek. Bugün bakım ve onarım için uzun bekleme süreleri, doğru parçanın elde bulunmaması ya da ilkinde doğru yapılmayan bir onarım nedeniyle aracın ikinci defa servise gelmesi kabul edilemez.

Bu yılki VISTA’nın teması “Performans Herşeydir” idi. Volvo Trucks yetkilileri, müşterilerin işlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için teknisyenlerin de bunu yapması gerektiğini ifade ediyorlar.

VISTA Proje Müdürü Anna Rogbrant ise şunları söyledi: “Gayemiz müşterilerimizin araçlarına dünyanın en iyi teknisyenlerinin hizmet vermesi. VISTA sayesinde satıcılarımızın ve servislerimizin her gün yaptıkları yaşamsal işe dikkat çekmenin yanı sıra büyük bir geleceği olan ilginç ve değişkenlik gösteren bir mesleğe yeni yetenekler çekmeyi amaçlıyoruz.

Bir Cevap Yazın