Anadolu Isuzu, Bingöl’e 80 adet Novociti Life teslim etti

0
396

Türkiye’de Anadolu Isuzu fabrikalarında tasarlanıp üretilen Isuzu Novociti Life, ilk olarak Bingöl’de 80 araçlık dev teslimat sonrası hizmet vermeye başlıyor.

Yeni Isuzu Novociti Life, 9 Haziran tarihinde Bingöl S.S. 18 Nolu Toplu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne yapılan teslimat töreniyle Türkiye’de ilk kez Bingöl halkının kullanımına sunuldu. Ar-Ge’si 14 ay süren ve Türk mühendisler tarafından geliştirilen Isuzu Novociti Life modelinin 75 adedi otomatik vitesli, 5 adedi de manuel vitesli olmak üzere toplamda 80 adedi teslim edildi. Düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakgazi, Bingöl Valisi Ali Mantı, Anadolu Isuzu Otobüs İş Birimi Direktörü Tunç Karabulut, Anadolu Isuzu Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Selda Çelik, Anadolu Isuzu Gaziantep bayisi İbrahim Özdicle ve Anadolu Isuzu Muş Servisi Güvensoy Otomotiv yöneticileri katıldı. Katılımı yüksek teslimat töreninde araçlara ilgi de büyük oldu.

Isuzu Novociti Life

Yeni Isuzu Novociti Life, alçak tabanıyla değişen pazar ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm olarak tasarlandı. Büyük ve orta büyüklükteki otobüs yerine küçük boyutlarda otobüs kavramıyla dar sokaklı şehirleri de hedefleyen Novociti Life, aynı zamanda alçak tabanlı yapısıyla engelli ve yaşlı nüfusun sosyal hayata daha fazla katılımını da destekliyor.

Anadolu Isuzu’nun otobüs ürün grubunda 9.5 m uzunluğundaki Citibus modeli ile 7.5 m uzunluğundaki Novociti modeli arasında 8 m uzunluğuyla yeni bir sınıf oluşturan Novociti Life, midibüs boyutlarında otobüs görünümüyle dikkat çekiyor. Novociti Life’ın alçak tabanlı tasarımına uygun olarak arkaya konumlandırılan FPT marka NEF4 model motoru, 186 beygir güç ve 680 Nm azami tork üretiyor. FPT’nin EGR sistemine gerek duymadan Euro 6C yayım ölçütlerini arşılayabilen motor teknolojisi, yüksek enerji verimliliği ile düşük yakıt tüketimi sağlanmasını mümkün kılıyor. Novociti Life, hem yurtiçinde hem de yurtdışında ZF marka manuel ve Allison marka otomatik şanzıman seçenekleriyle sunuluyor.

Toplam 60 kişilik yolcu sığasıyla geniş iç hacimli Novociti Life, gün ışığının araç içerisinde etkin kullanımını sağlayan özel yolcu camı tasarımıyla, tekerlekli sandalyedeki yolcuların dahi yan camları kolaylıkla kullanabilmelerine imkan veriyor. Bu sayede dış mekanı rahatlıkla gözlemleyebilen tekerlekli sandalyeli yolcular, Novociti Life’nin insan odaklı akıllı tasarımının tadını çıkarıyorlar.

Anadolu Isuzu Otobüs İş Birimi Direktörü Tunç Karabulut

Akıllı tasarım ile servis ve bakım kolaylığı

Yeni Isuzu Novociti Life, hem yolcuların konforu hem de aracın servis hizmetlerini en kısa sürede gerçekleştirmek için tasarlandı. Motor bölümü arka kısma alınan Novociti Life, bu sayede alçak tabanlı platformuna kavuştu. Motor ve yürüyen aksamın arkada olması, gerekli durumlarda şanzımanın ve motorun bakım ve onarımını da kolaylaştırırken araç arkasındaki kapak tasarımı da servis edilebilirliği artıracak şekilde tasarlandı. Motor bölümüne üç taraftan ulaşılabilmesine olanak sağlayan bakım kapakları sayesinde bakım işlemleri kolaylaşırken müdahale süresi de kısalıyor.

Türkiye’de yollara çıkmadan iki ödül birden aldı

Isuzu Novociti Life, Türkiye’de ilk defa Bingöl’de yollara çıkmadan önce iki önemli kuruluştan ödül de aldı. Turquality kapsamında 2017 yılının sonunda düzenlenen ve Türkiye’nin en prestijli tasarım organizasyonu Design Turkey Yarışması’nda “İyi Tasarım Ödülü”nün sahibi olan Isuzu Novociti Life, ilk yurtdışı ödülünü de nisan ayında A’Design Award & Competition’dan “Gold A’Design Award” ile aldı. Kompakt boyutlarıyla otobüs konforunu midibüs sınıfında yaşatan Novociti Life, toplu ulaşımda midibüs sınıfında önder konumdaki Anadolu Isuzu’yu çok daha güçlü konuma taşıyacak.

Yeni Isuzu Novociti Life, 9 Haziran tarihinde Bingöl S.S. 18 Nolu Toplu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne yapılan teslimat töreniyle Türkiye’de ilk kez Bingöl halkının kullanımına sunuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here